For Reservation Call : 1.888.222.5847

Home » Genel » Anti Selülit Masajı

Anti Selülit Masajı

selülit masajı yapan yerler

Yaz tatili için alışverişe çıkmadan hemen önce akla gelen en büyük problemlerden birisi selülittir. Selülit, özellikle kalça bölgesinde biriken yağı tasvir etmek için kullanılan terimdir, ancak selülitin sadece burada olmayacağını bilmek de önemlidir.

Selüliti azaltmak ya da tamamen yok etmek için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem bulunur ve Anti Selülit Masajı da bunlardan birisidir.

Selülit Nedir?

Selülit, deri ile kas tabakası arasında yani cildin orta tabakasında artış gösteren konsantre yağ hücresi topluluğudur. Bu konsantre topluluk bir bölgede yoğunlaşmaya başladığında göze kötü görünmesinin yanı sıra sağlığa da zararlı olabilecek nitelikte bir problemin ortaya çıkmasına neden olur. Bundan kısa bir süre öncesinde kadar selülit tedavisi için uygulanabilecek etkin bir tedavi yoktu, ancak teknolojik gelişmeler ve araştırmalar sayesinde artık selülit de üstesinden rahatlıkla gelinebilecek problemlerden birisi haline geldi.

Selülitten cerrahi olarak kurtulmak ya da lazer tedavisi görmek mümkündür. Bu iki yöntem sonrasında alınan sonuçlar gerçekten mucizevidir, ancak talep edenler doğal yollarla ve masaj terapisiyle de bölgedeki konsantre yağ hücrelerinin çözülmesini sağlayıp selülit probleminin üstesinden gelebilir.

Ayrıca cerrahi prosedür ya da lazer tedavisiyle selülit probleminin üstesinden gelmek isteyen kişilerin bunun için ciddi miktarda ameliyat ya da bakım ücreti ödemesi gerekir. Buna karşın masaj terapisi hem çok ucuz hem de çok etkilidir.

Bu yazının konusu da tam olarak bu nedenle selülit masaj terapisi üzerinedir.

anti selülit masajı öncesi ve sonrası

Masaj Terapisi ile Selülitin Azaltılması

ABD’de sertifikalı bir dermatolog olan Doç Dr. Murad tarafından aktarılan bilgiye göre masraflı bir selülit tedavisi istemiyorsanız, bütçeniz kısıtlıysa selülitten kurtulmak için uygulayabileceğiniz en etkin tedavi yöntemlerinin başında selülit terapisi niteliğindeki masaj gelmektedir.

Kaliforniya’da yürütülen çalışmalarda selülit terapisi için ne kadar erken başlanırsa o kadar etkin sonuçlar alınmaya başladığı ortaya çıkmıştır. Selülitin kendiliğinden tedavi edilmesi ya da öylece yok olması rastlanan bir durum değildir, mutlaka üzerine gitmeniz gerekir.

Selülitten kurtulmak adına çeşitli tavsiyelerde bulunan Dr. Mudar, vücuttaki hücreler ve vücudun bağ dokusunun güçlenmesinin masaj terapisi ile mümkün olduğunu söylemiştir. Sadece masajın tabii ki yeterli olmayacağını belirten uzman, selülit masajı terapisinin mutlaka bir diyetle de desteklenmesi gerektiğini ifade etmiştir. Bu süreçte bol bol su tüketimi de yapılması gerekenler arasındadır.

Bir selülit masajı sayesinde dolaşım sisteminiz olumlu yönde gelişir ve buna ek olarak bölgesel dolaşım problemlerinin de üstesinden gelinir. Sorunlu bölgedeki akımın iyileşmesine yardımcı olan masaj terapisi, ilk etapta selüliti azaltmak daha sonra ise yok etmek için yapılır.

Selülit masajı tek seferlik bir masaj türü değildir, düzenli fakat kısa seanslar halinde devam edilmesi gerekir.

Düzenli terapi sonrasında selülit probleminden tamamen kurtulan kişi sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Bazı kişiler selülite ek olarak bölgede ağrı ve acı şikayetinde de bulunabilir. Selülit masajı terapisinin en önemli avantajlarından birisi de bu ağrı ve acı gibi sorunların da üstesinden gelinebilmesini sağlamaktır.

Dolaşım sistemi probleminin üstesinden gelmek isteyen masaj terapisti bölge özelinde kullanıma en uygun düşecek nitelikte esansiyel yağ tercihini yapar ve masaj terapisinde bu yağı da aktif şekilde kullanır.

Profesyonel ve sertifikalı bir masaj terapistiyle düzenli seanslara başlamak, kısa süre içerisinde gözle görülür farklar elde etmek için önemli olsa da diyetle bu sürecin desteklenmesi gerektiği asla akıldan çıkarılmamalıdır. Yaşam tarzında yapılacak değişiklikler terapi süresince etkin sonuçlar alınmasını sağlamasına ek olarak selülit problemiyle bir daha karşılaşılmamasını da mümkün kılacaktır.

Anti Selülit Masajı yaptırmak için iletişim bölümünden irtibat kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Selülit yoğunluğuna göre 6 ila 12 seans arasında etkili sonuçlar alınabilmektedir. Evinizde ya da kendi yerimde Selülit Masajı hizmeti sunmaktayım.

Bir önceki yazımız olan Refleksoloji Masajı başlıklı makalemizde ayak masajı, ayak refleksolojisi ve refleksoloji masajı istanbul hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Scroll Up